آيا جيمز مي تواند تيم فعلي كليولند را به چهارمين فينال پياپي فرانچايز ببرد؟ ل…

نوشته شده در

آيا جيمز مي تواند تيم فعلي كليولند را به چهارمين فينال پياپي فرانچايز ببرد؟
لبران جيمز،برترين بازيكن دوران خود يا شايد بهترين تاريخ بسكتبال، هفت سال پياپي موفق به حضور در فينال شده است. اما امسال ماجرا به كلي فرق ميكند و معادلات در شرق پيچيده تر از گذشته شده است. از يك سو دو تيم رپتورز و سلتيكس قدرتمند تر از فصل هاي پيشين شده و از سوي ديگر اوضاع درون كليولند آشفته است.
✅كينگ جيمز براي اولين بار در هفت سال اخير بهترين تيم شرق را در اختيار ندارد. البته كه تيم فعلي از تيم كليولند فصل 2007، كه بهLarry Hughes و Boobie Gibson مجموعا 53 دقيقه بازي مي داد، بسيار بهتر است اما آن فصل فقط يك استثنا در دوران حرفه اي لبران بود.
?در سال هاي اخير جيمز با بازيكناني مانند كايري، ويد، كريس باش يا ري آلن افسانه اي همبازي بوده است. اين همان چيزي است كه اين فصل را از ساير فصل هاي ديگر متمايز كرده است. اكثر كارشناسان NBA برا اين باور هستند كه اگر لبران در هر تيمي در كنفرانس شرق حضور داشته باشد،آن تيم مدعي جدي براي راهيابي به فينال است. در پايان اين فصل مشخص مي شود كه اين فرضيه چقدر درست بوده است و فاكتور لبران چقدر قدرتمند است.
⭕️اجازه دهيد قضيه را كمي واضح تر بيان كنم.لبران در بازي دوشنبه شب مقابل ميلواكي همه كار كرد و موفق به ثبت تريپل دابل با 40 امتياز شد! بله 40 امتياز اما كليولند فقط با اختلاف هفت امتياز برنده شد آن هم در برابر تيم رتبه هشتمي در كنفرانس شرق. كوين لاو هم كه تازه از مصدوميت برگشته بود نيز موفق به كسب 18 امتياز و 7 ريباند شد در حالي كه جرج هيل در 21 دقيقه امتيازي كسب نكرد. اين مثال كوچك نشان دهنده اين است كه اگر لبران را از كليولند برداريم، تيم باقيمانده نه تنها نمي تواند به پلي اف برسد بلكه در واقع در رقابت با تيم هايي مانند بروكلين، ممفيس يا آتلانتا براي كسب جايگاهي براي پنج پيك اول درفت است.بياييد منطقي باشيم:”نه رادني هود و نه لري ننس در بازي حاضر نبودند و اينها جزو همان بازيكناني هستند كه خيلي ها،مانند خود بنده، بر اين باور بودند كه مي توانند تيم را به كلي دگرگون كنند”
⁉️تيم هاي بزرگ و قدرتمند همواره بازيكنان بزرگي دارند، گلدن استيت چهار بازيكن دارند كه هر كدام ميتوانند نتيجه را به راحتي تغيير بدهند، اما همين گلدن استيت در نبود ستارگانش در برابر اسپرز بدون كواي فقط 75 امتياز كسب كرد. پس اين قضيه ساده در بسكتبال اثبات مي شود كه مهمتر از سيستم و Chemistry و مربيان ، بازيكنان هستند كه سرنوشت بازي را تغيير مي دهند و دست مايه كليولنداز اين پاور استارها تنها يك بازيكن است.
?كليولند پس از تريدها و در شانزده بازي پيشين 7-9 است و قبل از آنكه ميلواكي را شكست بدهد، نتوانسته بود يك تيم پلي آفي را درمدت يك ماه شكست دهد و در اين بازه زماني به شش تيم قدرتمند در كنار ليكرز بازي را مجموعا بااختلاف 79 امتياز واگذار كرده است. خب بسيار مبرهن است كه Cavs تيم خوبي نيست ولي شواليه ها بهترين بازيكن كره زمين را در اختيار دارند و همين فاكتور مقاله را جذاب ساخته است. دقيقا به ياد دارم كه همه كارشناسان قبل از شروع پلي آف پارسال اظهار مي كردند كه لبران با كليولند نمي تواند به فينال راه پيدا كند(البته فصل گذشته كايري كمك دست لبران بود و تامپسون و اسميت نيز مانند امسال فاجعه نبودند).پلي آف آغاز شد و كليولند شكوهمندانه موفق به جارو كردن حريفان شد و به فينال راه پيدا كرد. پس طرفداران Cavsمي توانند به اين اميد دلخوش باشند كه شايد،شايد كليولند هنوز فصل عادي را جدي نگرفته است كه اگر نظر من را بپرسيد، ميگويم بعيد است.
?اگر پلي آف همين حالا آغاز شود كليولند در راند اول با فيلادلفيا مواجه مي شود كه امسال به تيم خطرناكي تبديل شده است،اگر لبران بتواند فيلي را پشت سر بگذارد با Boston رقابت خواهد كرد كه به تازگي با بدشانسي ديگري مواجه شده است و آن هم از دست دادن ماركوس اسمارت است و پيشبيني من اين است كه كليولند مي تواند در 7بازي و به سختي سلتيكس را از پيش رو بردارد و آنگاه در فينال كنفرانس شرق با تورنتو حمام خون به راه ميندازد! پس لبران همچنان اين مزيت را دارد كه قبل از فينال با تيم واقعا قدرتمند مانند هيوستون يا گلدن روبه رو نشود.
?به عنوان حسن ختام هم عرض ميكنم كه اگر لبران سال هاي گذشته رقابت سختي با پيسرز يا رپتوز يا سلتيكس داشت ، پيروزي رادر كنار ويد يا باش يا كايري به دست مي آورد اما در اين فصل او بايد با بازيكناني مثل جرج هيل يا اسميت سر و كله بزند.تنها سرمايه كليولند هم اكنون كينگ است كه چند ماه ديگر مشخص مي شود كه آيا فاكتور لبران در هر تيمي كافي خواهد بود كه من فكر ميكنم:”بله؛شايد.”
#مقاله #Cavs
Join us????
@Monster_handle berimbaskettelegramchannel