با همکاری یکی از #یاران آیمو از این به بعد هر هفته یک ویدیوی آموزشی در این کانا…

نوشته شده در

با همکاری یکی از #یاران_آیمو از این به بعد هر هفته یک ویدیوی آموزشی در این کانال خواهیم داشت. سعی می کنیم ویدیو ها به طور ثابت هر هفته سه شنبه ها تقدیم حضورتان بشود. کاری از امیرمهدی قانع ویدیوهای آموزشی بسکتبال – هفته دهم👇👇توضیح ویدیو:
قبل از مصدومیت آندره رابرسون در تیم اوکلاهاما،OKC سه مدافع خوب(آندره،آدامز و جورج) را در ترکیب خود میدید.این ترکیب دفاعی منجر به میانگین گل خورده ۱۰۳.۱ امتیاز شده اما بعد از مصدومیت رابرسون میانگین گل خورده به نزدیکی ۱۱۰ امتیاز رسید.مشکل اصلی دفاع defensive rotation این‌ تیم میباشد.وقتی یک بازیکن برای help (کمک) اقدام‌ میکند بازیکنان دیگر نیز برای پوشش مناطق دفاعی بایستی جابه‌جا شوند.مشکل دوم دفاع تیم اوکلاهاما دفاع انفرادی و عدم هوشیاری وست‌بروک در فاز دفاعی است. عدم برگشت به موقع منجر به دفاع ۴ بازیکن از ۵ بازیکن حمله میشود. نداشتن وضعیت (stance) مناسب دفاعی در مقابل مهاجم مالک توپ باعث نفوذ راحت مهاجمین مقابل وست‌بروک میشود.اصطلاحی قدیمی که میگوید دفاع خوب باعث قهرمانی میشود هنوز وجود دارد.
نکات پایه مد‌نظر در این کلیپ:
۱.دفاع تیمی علاوه بر هماهنگی و برنامه نیازمند مدافعینی با خصوصیات دفاع فردی کامل میباشد.
۲.وقتی یک تیم اصطلاحا به rotation می‌افتد فقط و فقط با دویدن بیش از حد و تلاش میتواند از open shot جلوگیری کند.
۳.دفاع در NBA بسیار سخت است؛دفاع در NBA نیازمندارتباط کلامی دائم،اطمینان به هم تیمی و نظم دفاعی است.
@AiMoBasket 👈🏀 berimbaskettelegramchannel

15 thoughts on “با همکاری یکی از #یاران آیمو از این به بعد هر هفته یک ویدیوی آموزشی در این کانا…

 1. ❌ در جذاب ترین بازی امروز میلواکی باکس ۱۱۸ – ۱۱۰ فیلادلفیا سونی سیکسیرز را شکست داد و یک قدم دیگر به پلی آف نزدیک شد یانیس آنته توکمپو فوروارد یونانی باکس در این بازی نمایش فوق العاده ای داشت و ۳۵ امتیاز، ۹ ریباند و ۷ پاس منجر به گل ثبت کرد او با این آمار به تنها بازیکن لیگ تبدیل شد که در هر ۵ شاخص آماری بهترین بازیکن تیمش است در طول تاریخ فقط کوین گارنت (۰۴ – ۲۰۰۳)، لبران جیمز (۰۹ – ۲۰۰۸)، اسکاتی پیپین (۹۵ – ۱۹۹۴) و دیو کونز (۷۸ – ۱۹۷۷) چنین عملکردی در طول یک فصل داشته اند !!!
  @stephencurryofficial

 2. ✔️ آنتونی دیویس بهترین پاور فوروارد حال حاضر جهان امروز ٢۵ ساله شد ❤️❤️

  #Happy_Birthday

 3. Ⓜ️ نتایج دیدارهای 29مارس 2018

  Ⓜ️نتایج دیدارهای 10فروردین1397

  Ⓜ️ بزرگترین کانال خبررسانی NBA

  Join us

 4. ام وی پی لیگ برای بار دوم کل فصل را تریپل دابل کرد، یکی از سوپر استارهای مطرح لیگ را داشت، یکی از اعضای اینده تالار مشاهیر بسکتبال را داشت، یکی از زحمت کش ترین سنتر ها را داشت تا به پلی آف برسد.

 5. استعدادیابی رشته بسکتبال در مجموعه ورزشی انقلاب سالن 3
  بامعرفی ب تیم های برتر
  درصورت تمایل پی وی

 6. طبق معمول عده ای دوباره معتقدند این بلوک -که منجر به پیروزی میلیمتری کلیولند شد- گل تندنیگ بود. همانهایی که هنوز بلوک فینال دو سال پیش فینال را هضم نکردند.