وقتي يك مربي حرفه ايي بسكتبال از ديدن تخصص يك تماشاچي ساده شوكه ميشه این یک تم…

نوشته شده در نوشته شده در بسکتبال

وقتي يك مربي حرفه ايي بسكتبال از ديدن تخصص يك تماشاچي ساده شوكه ميشه
این یک تماشاچی ساده نیست یک استریت بالر خیلی معروفه به پادشاه دانک هم معروفه و اونا با دیدن این که اون اومده اینجا متعجب شدن.

#Michaeljordan
مایکل جردن پر درآمدترین ورزشکار تاریخ
#stephencurryofficial

در آخرین روزهای ماه دسامبر و در آستانه فرارسیدن سال نو میلادی مجله آمریکایی #forbes فهرست پردرآمدترین و ثروتمندترین ورزشکاران تاریخ را منتشر کرد که در جدیدترین فهرست ستاره های سرشناس #nBA و گلف حرفه ای آمریکا گوی سبقت را از همه ربوده و ثروتمندترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفتند.

این درآمدها شامل جوایز، حقوق و دستمزد همچنین درآمد حاصل از قراردادهای تبلیغاتی تنظیم شده برای این چهره سرشناس تا تاریخ ۱ ژوئن ٢۰۱٧ بوده که در این فهرست محاسبه شده است. مایکل جردن به تازگی ٩۰ درصد سهام باشگاه بسکتبال شارلوت را به ارزش ٧٨۰ میلیون دلار خریداری کرده تا بیزینس او در ورزش همه نگاه ها را به خود معطوف کرده باشد

نکته جالب این که در میان ۱۰ ورزشکار پردرآمد دنیا از میان سوپراستارهای فوتبال دنیا تنها دیوید بکهام بازنشسته در جایگاه هشتم ایستاده و خبری از دو مرد رویایی این روزهای رئال و بارسا در میان ۱۰ نفر اول نیست
#stephencurryofficial

راه رسیدن تورنتو? به قهرمانی? ??
#تورنتو #قهرمانی #راه_دراز
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
⚜join us
#NBAFUN2K

Michael Jordan teaches how to play #defense

نکات #دفاعی از زبان مایکل جردن

#coachesclipboard

زیرنویس فارسی
بیا کانالش تو تلگرام جوین شو
@coachesclipboardberimbaskettelegramchannel

48 thoughts on “وقتي يك مربي حرفه ايي بسكتبال از ديدن تخصص يك تماشاچي ساده شوكه ميشه این یک تم…

 1. برام عجیبه نسلی که کوبی برایانت رو دیدن و مایکل جردن رو ندیدند چی از بسکتبال تو ذهن شونه . مایکل جردن که اسطوره بسکتبال تاریخ هست و استیل و دویدن و شوت و تسلط رو بازیش قابل مقایسه نیست چطور فراموش شده

 2. فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران | http://www.IranBasketball.org

  http://www.iribf.ir

  ورزشگاه شهيد احمد كشوري خيابان ميرداماد، خيابان رازان جنوبي تهران – ایران کدپستی: 1544731117 صندوق پستی: 16315-1395 تهران – ایران فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران  …

  لیگ برتر بسکتبال

 3. بسکتبال آمریکا پیشرفت کرد زیرا همه حلقه های زنجیر به هم وصل شد شهرداری ها و زمین های استریت خیابانی و جذب استعداد تا جذب جوانان تا تیم های خیابانی تا سالن ها و تیم های NCAA و دانشگاه و همکاری ایالت های مختلف

 4. هر روز در بسکتبال مسابقه دادن مال رده های پایه نیست. چه توی بسکتبال امریکا چه بسکتبال چین یا هرجای دیگه. تا رده جوانان در بسکتبال اصلا بازیکن نباید هی مسابقه بده و اگر هم بازی انجام میشه فقط بصورت جشنواره ای هست.

  بازی توی رده پایه در بسکتبال باید فقط بصورت تمرینی و دوستانه باشه.بدون اسکور برد و داوری جدی بسکتبال؟ .بدون نوشتن جدول و #scoresheet .بدون برنده و بازنده. فقط باید بازی کنن.
  ترونیک میگفت تا رده جوانان تو بسکتبال فقط بساز.از بزرگسالان فقط ببر

 5. ✔️ توى شرق NBA اما داستان بدتره
  كوين لاو هست اما دراموند نيست در حاليكه دراموند فصل فوق العاده بهترى داشته،
  اگه اولاديپو هست چرا توباياس هريس كه امسال كانديداى اصلى MIP به حساب مياد انتخاب نشده؟ يا كريس ميدلتن كه فصل خيلى خوبى داشته
  بن سيمونز درسته روند فضايى اول فصلش خراب شد اما ميتونست توى ليست باشه

  @NBANotes

 6. ✔️ جردن گفته ما كمبا واكر رو نميفروشيم ميخوايم تريد كنيم و بجاش يه آل استار بياريم
  يكى خفه ش كنه تا نتركيدیم از عصبانيت
  @NBANotes

 7. وقتی دیروز زیر پست انتخاب مجدد چهار بازیکن گلدن استیت برای ال استار نوشتم که این ترکیب بخاطر «ترس از لبرون جیمز» تشکیل شده است دوستانی بودند که دلخور شدند که چرا من موفقیت های گلدن استیت را دست کم گرفتم و اینکه تیم خوبی است را به خاطر شاهپرستی نادیده گرفتم.

  برای روشن شدن قضیه به این چند مورد توجه کنید

  مدیریت صحیح و بی تعارف گلدن استیت

  اینکه تیم گلدن استیت از ترس لبرون جیمز رفت دومین بهترین بازیکن جهان را گرفت دقیقا نشانه مدیریت صحیح و هوشمند این تیم است. وقتی در سال 2016 سه بازیکن ال استاری گلدن استیت ( کری، تامپسون و گرین) به همراه بهترین مربی سال (استیو کر) و ام وی پی فینال 2015 (اندره ایگو دالا) از تیم دونفره لبرون جیمز و کایری اروینگ به همراه دلقکی چون تایرون لو روی نیمکت به ان شکل مفتضح (از دست دادن برتری سه یک) شکست خوردند را به یاد داشته باشید. فراموش نمیکنیم که دریماند گرین با چشم گریان از داخل پارکنیگ استادیوم به کوین دورنت زنگ زد و مراتب التماس دعای خود را برای پیوستن او به تیم گلدن استیت برای انتقام گرفتن از لبرون اعلام کرد. اینکه تیمی چون گلدن استیت بتواند به درستی تهدید را در لیگ شناسایی کند و تیمش را به شکلی ببندد که در برابر ان تهدید اماده باشد نشانه مدیریت صحیح و خوب بودن این تیم است. اینکه گلدن استیت ترس از لبرون جیمز را انکار نکرد و مهره ای را به تیمش اضافه کرد که تا اینده نامعلوم میتواند حریف لبرون جیمز بشود واقعیتی اس که چه دوست داشته باشید و چه دوست نداشته باشید وجود دارد و قابل انکار نیست.

  بلبشو در کلیولند

  در عین حال تخماتیک بودن مدیریت کلیولند و مالک شاسکولش هم یکی از عوامل مهم در پیروزی های گلدن استیت بود. وقتی بهترین سازمان تیمی در برابر هیتی ترین سازمان تیمی قرار میگیرد شانس با تیمی است که کاربلد است. وقتی کلیولند در سال 2017 در فینال از گلدن استیت باخت به جای اینکه تیم تقویت شود به دلیل وضعیت بلبشوی کلیولند و اینکه کایری اروینگ نمیخواست بعد از اینکه لبرون کلیولند را ترک کند در ان تیم باقی بماند کایری را از دست داد. تازه جنرال منجرشان را هم از دست دادند و کار مدیریت تیم به دست یه کارمند روکی افتاد که تابحال هیچ نقل و انتقال مهمی انجام نداده. یعنی در واقع برعکس گلدن استیت. به جای قوی شدن ضعیف شدند.

  انگیزه دورنت

  دورنت هم – با اینکه با شکست دادن گلدن استیت در سال 2016 یک مو فاصله داشت- برای پیوستن به گلدن استیت انگیزه داشت. او که همواره یکی از بهترین مهره های حمله ای لیگ بود (و عضو اینده تالار مشاهیر بسکتبال) و چهار بار اقای گل لیگ شده بود در تمام سالهای بازی اش در لیگ زیر سایه لبرون جیمز بود و در حتی در فینال هم که با لبرون جیمز (زمانی که میامی بود) روبرو شد با خاک یکسان شد. پیوستن به گلدن استیت فرصتی بود که بلکه بتواند به پشتوانه بهترین تیم لیگ به ارزوی شکست دادن بهترین بازیکن حال حاضر جهان برسد که رسید.

  شانس خرکی در حد رعال مادرید

  دوستانی که خوب بودن گلدن استیت را دلیل موفقیت های این تیم میدانند نقش شانس و اقبال – که از مهمترین عوامل قهرمان لیگ است – را فراموش میکنند. شانس اول گلدن استیت این که قرارداد دو ابر ستاره این تیم (گرین و تامپسون) بر اساس ارزش بازار این بازیکنان دقیقا نصف قیمت است. این نصف قیمت بودن بود که اجازه داد با توجه به سقف پرداخت کل تیم ابر ستارده ای در حد دورنت بتواند به این تیم اضافه شود. تخفیف ده میلیون دلاری اندره ایگودالا را هم به این فهرست بیفزایید. نکته دوم اینکه مصدومیت در لیگ طولانی ان بی ای نقش بسیار تعیین کننده ای دارد. سمبل بد شانسی در غرب کلیپرز است که سه سال پیاپی با مصدومیت های بازیکنان اصلی اش در پلی اف از مدعی به پشم تبدیل شده است. اینکه گلدن استیت در سه فینال پیاپی بازیکن مصدوم نداشته و ابر ستاره های ان تمام صد در صد بودند یکی از عجایب روزگار است که فقط میتوان به اقبال بلند اوکلندی ها ارتباط داد.یا اینکه دیدیم که چطور پارسال مصدوم شدن کوای لنارد قطار پیروزی های سن انتونیو را از خط خارج کرد. و نهایتا مصدومیت کایری و لاو در سال 2015 باعث شد لبرون جیمز با یک مشت دلقک شبیه دلاوادوا در برابر بهترین تیم شرق مبارزه کند و شکست بخورد.

  بازی زیبا و تیم محشر گلدن استیت برای دوستانی که بسکتبال را دنبال میکنند ممکن است انچنان مسحور کننده باشد که Big Picture را نبینند و عوامل مهم دیگری که باعث موفقیت این تیم میشود را نادیده بگیرند.

 8. اینکه در قدیم به جامپ شات می گفتند شوت جفت دلیلش این بود جفت می‌کردند موقع شوت! منظورم پاهاست.

 9. ✔️چنينگ فراي هم صداش در اومده و گفته: همه تو تيم فقط بازي ميكنن و نميتونن تعادل داشته باشن درباره ي عملكرد تيم و بايد خودمونو بالا بكشيم

  @tweet_world

 10. ✔️سلتیکس در پی به خدمت گرفتن لو ویلیامز و تایریک اونز هست
  ✔️ثاندر هم علاقه دارن که اوری بردلی رو با آندره رابرسن ترید کنند
  البته هنوز کاملا رسمی نیست این دو خبر…
  #Trade_Report

  〰〰〰〰〰
  Join us

 11. بچه ها چرا دیشب هم کلیولند هم گلدن باختند؟
  گند بازی کردند داش
  خب تیم مقابل خوب بازی کنه و یه ترفندی میزنه که تلاطم ایجاد کنه توی ستاره های تیم مقابل و استراتژی میخواد همین جوری بدون دلیل یک تیم خیلی خوب بد بازی نمیکنه اون هم در بالاترین سطح بسکتبال جهان؟
  کاملا حرفتون درسته استاد
  ما کوچیکتیم داداش. سوال اینه که چه استراتژی به کار بردند دو تا مربی های دو تا تیم مقابل؟

 12. ✔️بوستون هم می خواد لو ویلیامز و تایرک اونز رو جذب کنه

  ادیت هایی هم که ما داریم استفاده می کنیم کار نیکولا ووکوتیچ هست و همین جور که می بینید فوق العاده ان

  @NBALive24

 13. ✔️ كليولند از پيرترين و كندترين تيم ليگ تبديل شد به يه تيم جوون و پرانگيزه كه همه شون ميخوان خودشونو نشون بدن
  تازه هر ٤ تاشونم دفاع خوبى دارن برعكس كسايى كه رفتن

  كسايى رفتن كه امسال فقط اسم بودن و اصن به درد نخوردن
  و كسايى اومدن كه امسال فقط رشد داشتن و موثر بودن

  تازه يه پيك درفت خوبم موند كه سال بعد يه بيگ من هيولا ميتونه باهاش بگيره و زيرحلقه شو بيمه كنه

  كوبى التمنم نشون داد كه خيلى خوب اعل ريسك كردنه و به اسم كارى نداره و از تغييرات نميترسه
  و جالبه لبران در مورد تريدا حرفى نزد و اين يعنى راضيه
  و يه جاى خالى توى اسكواد تيم مونده كه با يه سنتر Veteran و Buyout كرده هم ميتونن ببندن كه واسه پلى آف بهتر بشن

  حالا كليولند الان يه تيم جوون تر با دفاع بهتر و سرعت بيشتره
  اين اگه جاييش بده كه بگين منم بدونم
  #TWEET
  ➖➖➖➖

 14. ساعت ٢٣:٢٣ دوین هریس گارد راس باتجربه دالاس موریکس بعد از سالها از این تیم جدا شد و به دنور پیوست

 15. این اکانت تلگرامی که ظاهرا در ایران مشتری هم داره نمی‌دونم اطلاعاتش را از کجا میاره. در توجیه اینکه بسکتبال ورزش دانشگاهی است میگه اگر بازیکن دانشگاه نره تیم ملی آمریکا راهش نمی‌دن!!!!! ببینیم اسطوره‌های مثل کوبی برایانت، لبرون جیمز و کوین گارنت با کدام‌ مدرک دانشگاهی برای تیم ملی آمریکا بازی کردند؟ نکنه دانشگاه مالک اشتر شبانه براشون دکترا صادر کرد، فدراسیون بسکتبال آمریکا هم توشیح کرد.

  کسی که پشت این اکانت است نمی‌داند تقریبا همه ورزش های آمریکا ریشه در دانشگاه دارد. از والیبال، دو‌میدانی، شنا بگیر یا فوتبال و قایقرانی همه از دانشگاه تغذیه میشود. در ضمن در هیچ کجای دیگر در جهان که اسم و رسمی دارند بسکتبال توسط دانشگاه تغذیه نمیشود.

  در ضمن بسکتبال ایران در اون قدیم چه مراوده ای با آمریکا داشته؟

 16. چهارشنبه اینده قهرمان لیگ در برای رقابت با ویزارد در واشنگتن خواهد بود. این همان روزی است که از قرار مرسوم قهرمان لیگ به دیدار رییس جمهوری امریکا میرود. اما امسال داستان چیز دیگری است.

 17. ✅ راسل وستبرووک تریپل دابل های سال قبلش رو روی پیراهنش هک کرده.

  ➖➖➖➖➖➖➖➖
  ✍️ @ismailkhdadadi

 18. ✅ نتایج بازی های ان بی ای بامداد امروز چهارشنبه 8 فروردین.

  ✅ پیروزی تیم های واشنگتن و تورنتو و میامی و هیوستون و پرتلند و دالاس و ایندیانا و کلیپیرز.

  ➖➖➖➖➖➖➖➖
  ✍️ @ismailkhdadadi

 19. ✅ برادر لانزو بال لیکرز لی انجلو موفق شد در مسابقات لیگ لیتوانی در یک بازی 72 امتیاز کسب کند.

  ➖➖➖➖➖➖➖➖
  ✍️ @ismailkhdadadi

 20. ✅ با درخشش کوای لنرد و کسب 25 امتیاز و ثبت امار در سه مهارت بسکتبال ، به تیمش کمک کرد تا تیم نیویورک رو شکست بدن.

  ➖➖➖➖➖➖➖➖
  ✍️ @ismailkhdadadi

 21. ✅ با درخشش جیمز هاردن و کسب دابل دابل و در دو وقت اضافه تیم هیوستون موفق شد تیم لیکرز رو به سختی شکست بده.

  ➖➖➖➖➖➖➖➖
  ✍️ @ismailkhdadadi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *